Rodinná čokoládovna z Ústí nad Labem

Kdo
jsme?

My jsme ManuČoko!

Náš příběh

Všechny myšlenky poháněl jeden velký sen. Láska k čokoládě nás provázela už od dětství a přáli jsme si, aby jedna byla ta naše. A tak jsme začali experimentovat, dívali se na pořady o výrobě čokolády, začali se zajímat. Koupili jsme první stroje, kakao a v roce 2018 vznikla oficiálně naše malá továrna.

Pamatujeme si, jak jsme kupovali kakao po kilech. S úsměvem dnes otevíráme 60kg pytle a vzpomínáme na začátky, kdy pro nás bylo i jedno kilo novou neznámou, do které jsme se tolik zamilovali. Přestože první pokusy znamenaly i to, že 2/10 várek vyšly správně, bylo to průlomové období, které bylo zatraceně krásné. Ale na to, že jsme měli jen ohřívačku čokolády a žulovou desku k tomu, jsme předvedli slušnou parádu. Každý den jsme si užívali manuální práce s čokoládou, a tak jsme se naši malou firmu nemohli pojmenovat jinak než ManuČoko.

Nevěřili byste, ale nejlepší část každého procesu bylo testování kvality. Pro slavnostní koštování našich čokopokusů se našla velká kapacita ochutnávačů. A ikdyž jsme jim nic za to nezaplatili, stejně nám volali, kdy bude další zkoušení produkce. Tak vznikla první základní komunita ManuČoko složená především z našich rodinných příslušníků, přátel a lidí z práce.

Aktuálně se v naší čokoládovně nachází 9 mlýnů, 2 temperovací stroje a stále se zvyšuje počet vyrobených i prodaných čokolád.